Brad Pitt SakalıBayanların, kirli sakallı erkeklere daha fazla ilgi duydukları araştırmalar sonucu kanıtlanmış bir gerçektir. Muhtemelen bu kadınlar için daha erkeksi bir yapıyı simgelediğinden kirli sakalı olan erkekleri daha çekici bulabiliyorlar.

Brad Pitt Sakalı

Ayrıca dünyaca fenomen olan Brad Pitt sakalı ise bayanların çok ilgisini çeken bir diğer model. Aslında oyuncular arasında sakal pek onaylanmayan bir şey ancak kendisine ne şekil sakal modeli uygulasa da yakışacağından popülaritesini her zaman koruyor. Kirli sakal modeli de her erkekte değişik görünmekle beraber, bakımsız olarak uzatılan gür sakallar çoğu zaman hoş bir görüntü oluşturmuyor. Kirli sakal modellerinde özellikle daha düzenli olarak belirli bölgelerde çıkan ve bakımlı olarak bırakılmış sakallar göze çekici geliyor.

Brad Pitt Sakalı

Etkileyici sakal şekilleri kişilerin günlük hayatında da daha fazla saygı duyulmasını sağlarken, bazı kişiler sakal problemi yaşadıklarından ve sakallarının gür çıkmamasından şikâyet ederek bunun için sakal ektirme merkezlerine dahi başvurabiliyorlar. Sakal bırakma ve etkileyici şekiller oluşturma, günümüzde erkekler arasında öz güveni arttıran bir davranış modeline dönüşmüş durumdadır.