Çember Sakal ModeliSon zamanlarda erkeklerin de en az kadınlar kadar kendilerine baktıkları görülmektedir. Kadınların çok fazla seçenekleri olsa da erkekler sadece saç ve sakalları ile tarz yaratabilmektedir.

Çember Sakal Modeli

Kendine bakan be kendini seven bir erkek saç ve sakal modellerine dikkat etmektedir. Vücut tipine göre nasıl kıyafet seçiliyor ise yüz tipine göre sakal modelleri olmaktadır. Her sakal her yüz tipine gitmediği için yüz tipini bilerek karar verilmesi ile güçlü kısımlar ortaya çıkarken görülmesinin istenmediği yerler de daha az vurgulanmaktadır.

Çember Sakal Modeli

Her şeyin ilerlediği günümüzde klasik unsurlar yerini daha çok modern ve yenilerine bırakmaktadır. Çoğu erkek farklı sakal tarzları uygulamakta, berberde sakallarını şekillendirerek daha güzel ve düzenli görünmeyi amaçlamaktadırlar. Modern görünüşlere rağmen klasikçi erkekler de bulunmaktadır. Geçmişten günümüze kadar gelen çember sakal da klasik görüşlü kişilerin temsilcisi gibi durmaktadır. Bu sakal tipi üstten ve çene altından tıraş edilerek ay şeklinin verilmesi ile ortaya çıkmaktadır. Bu sakal tipi çok uzun zamanlardan beri dini kesimde görev alan ve din adamları tarafından tercih edilmektedir.