Modern Hafif Sakal ModeliGünümüzde imaj konusu insanlar arasında büyük önem taşımaktadır. Erkeklerde gün geçtikçe, bakım konusunda kadınlar kadar hassas ve titizdirler. Erkeklerde bakım ve imaj denilince ilk akla gelen şeylerden biri sakaldır. Modayı ve görsel değişimleri takip eden her erkek için sakal çok önemli bir unsurdur. Burada tabi ki akla gelen en önemli şey sakalın modelidir.

Modern Hafif Sakal Modeli

Bakımlı ve giyim konusunda tarz sahibi bir erkekte sakal, en dikkat çekici detaylardan biridir. Geçmişte daha çok tıraşlı, bebek yüzlü erkek tiplerinin daha çekici varsayılırdı. Fakat günümüzde erkeklerin daha çok sakal bırakmayı tercih etmektedirler. Bu tercihin kadınların da ilgisini daha çok çektiği söylenebilir. Modern hafif sakal modeli, en çok tercih edilen modellerden bir tanesidir.

Modern Hafif Sakal Modeli

Bu model erkeklere daha karizmatik ve daha çekici bir hava katmaktadır. 3-4 günlük bırakılan sakal ile bu modele girer. Ancak bu modelde bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Yüzde sakal çıkmayan bir bölge olmamalıdır. Ayrıca erkeklerin en sevmediği durumlardan biri yani ters çıkan sakal kılları yüzde olmamalıdır. Bu durum bu modelin kötü görünmesini sağlayabilir. Ayrıca bu modelde yüzün elmacık kemikleri kısmında ve boyunda bulunan kıllar dikkatlice temizlenmelidir. Bu şekilde daha etkileyici bir görünüme sahip olunabilir. Bu model esmer erkeklere daha çok yakışmaktadır. Kadınlarında en çok tercih ettikleri model olduğunu da düşündüğümüzde erkeklerin de bu modeli sıklıkla tercih etmesine artık şaşırmamalıyız.