Sarışın Erkek Sakal ModeliBulunduğumuz zamanda erkekler de kadınlar kadar bakımlarına dikkat etmektedir. Erkeklerin bakımında ilk dikkat çeken saç ve sakalları olmaktadır. Sakal ve bıyık veya saç model konularında herkesin farklı zevk ve beğenileri bulunmaktadır. Kimi kadın erkekte sinekkaydı tıraşı seçerken kimi kadın ise kirli sakala kadar izin vermektedir. Geçmişte sinekkaydı tıraş daha çok beğenilse de günümüzde erkeklerin bıyık veya sakal bırakması bir moda akımı olmakta ve farklı modelleri bulunmaktadır.

Sarışın Erkek Sakal Modeli

Sakal çeşidi olarak; kirli sakal, hafif sakal, top sakal ve kaba sakal çeşitleri vardır. Erkeklerin ilk tercihleri kirli sakal olsa da hafif sakalda çok tercih edilen modellerden biridir. Sarışın erkek sakal modeli özellikle hafif sakal çeşididir.

Sarışın Erkek Sakal Modeli

Ayrıca bu tip sakal kumral erkeklere de yakışmaktadır. Bu sakal tipi genel bakılacak olunursa her yüz tipinde hoş durmaktadır ve kısa yapısı olmasından dolayı fazla bakım yapmayı gerektirmemektedir. Bu neden ile özel veya resmi sektörde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hafif sakal ayrıca hem klasik hem de spor giyim ile uyum göstermektedir.