Kategoriler
Sakal Modelleri

Yüz Şekline Göre Kaba Sakal Modelleri

Kaba Sakal Modelleri

Yüz Şekline Göre Kaba Sakal Modelleri yüzü saran, daha dağınık ve daha yoğun görünümlü bir sakal modelidir. Kaba sakal dağınık ve yoğun bir sakal modelidir. Kişinin yüzünün farklı bölgelerinde daha yoğun olup, bir başka bölgesinde de daha seyrek olabilir. Genel olarak kişilerin çene bölgesinde daha az veya daha seyrek, çene başlangıç bölgesi veya yanak bölgesinde daha yoğundur. Rahat bir sakal tipidir ve pek fazla makas, tıraş makinesi veya jilet değmemiş sakal modelidir. Kendi haline bırakılmış sakal modellerinden biridir.

Trend Kaba Sakal Modelleri

Kaba sakal rahat bir sakal modeli olduğu kadar, bırakılırken veya keserken bazı faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Uzun yüzlü kişilere daha uygun olan bu sakal modelinin denildiği üzere kesilirken veya bırakılırken bazı şeylere dikkat edilmesi gerekmektedir. Buralardan yola çıkarak kişilerin Kaba sakal bırakırken, çene yapısına ve omuz genişliğine dikkat etmeleri gerekir.

Yeni Kaba Sakal Modelleri

Omuzlar darsa, sakal geniş olmalı; omuz darsa sakal da yanak kısımlarından kısaltılarak daraltılmalıdır. Çene geniş ve belirginse sakalın bu kısmı daha kısa olmalıdır. Çene darsa sakalın bu kısmı daha uzun bırakılmalıdır.

Günümüz Kaba Sakal Modelleri