Kategoriler
Sakal Modelleri

Sakal Modelleri ve Yüz Şeklinize Hangi Sakal Modeli

Sakal Modelleri bakış açısında dış görünüşüne önem veren erkekler, yüz tiplerine uygun bir sakal modeli bırakmaya dikkat etmektedir. Doğru sakal modelini bırakan erkekler, daha bakımlı bir görünüm sergilemektedir. Erkeklerin kendine uygun sakal modelini bulması için yüz hatlarını ve sakalının yapısını iyi tanıması gerekmektedir. Her sezon sakal modelleri farklı bir trend kazanmakla birlikte modaya uygun sakal kesimi yapılmaktadır.

Tarihin en eski dönemlerinden beri bakımlı erkeğin simgesi sakal olarak görülmektedir. Farklı tarzlarda kullanımı gerçekleştirilen sakal modelleri, bakım ve özen istemektedir. Doğru bir şekilde bakımı gerçekleştirilen sakallar, daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmaktadır. Sakal bakımı için kişinin birkaç dakika ayırması yeterlidir.

Kirli Sakal Modelleri

Erkeklerin en fazla rağbet gösterdiği sakal modelleri arasında kirli sakal yer almaktadır. Alt yüzün tamamına yayılan kirli sakal, hemen hemen her yüz şekline yakışmaktadır. Özellikle ince ve zayıf çenelere sahip olan erkekler için kirli sakal idealdir. Sivilce gibi durumlar karşısında kirli sakal iyi bir kamuflaj sağlamaktadır. Yapılan araştırmalarda, kadınların kirli sakalı daha fazla beğendiği sonucu ortaya konulmuştur.

Kirli sakal bırakan bir erkek, boyun ve yanak kısmını temiz tutmalıdır. Tek tip ve eşit uzunlukta olmak zorunda olmayan kirli sakal, erkeğin yüzüne yakışacak şekilde ayarlanabilmektedir. Mükemmel bir kirli sakal için doğru uzunluk son derece önemlidir. Doğru uzunlukta bırakılmış kirli sakal, erkeğin çekiciliğini artırmaktadır.

Sakalı çok fazla uzamayan kişiler, hafif kirli sakal modelini tercih etmektedir. Hafif kirli sakal, çok hafif bir bıyık ile kullanılabilmektedir. Modayı takip eden birçok kişi, seçimini kirli sakaldan yana yapmaktadır. Kirli sakal bütün yüz tipleri için uygun olduğundan, yakışmaması gibi bir durum söz konusu değildir. İyi bir şekilde kesilmiş olan kirli sakal, erkek bireye özel bir duruş katmaktadır.

kirli sakal
Kirli Sakal
Kirli Sakal Modeli
Kirli Sakal Modeli
kirli sakal modelleri
Kirli Sakal Modelleri

 Keçi Sakalı Modelleri

Çeneyi vurgulamak için erkek sakal modelleri arasında keçi sakalı modeli, iyi bir tercihtir. Yuvarlak ve kare bir yüz yapısına sahip olanların keçi sakalı modeli kullanması önerilmektedir. Güçlü ve erkeksi bir görünüm sağlayan keçi sakalı, eskilerden beri sık olarak tercih edilmektedir. Yüzün ana hatlarını daha iyi ortaya koyan keçi sakalı, uzun yüzü olan erkeklere daha fazla yakışmaktadır.

Yaş olarak büyük olan erkekler keçi sakalı tercih ederse, yaşlarını saklayabilmektedir. Yüze farklı bir boyut kazandıran keçi sakalı, her tarz erkek için uygun bir sakal değildir. Keçi sakalı kullanarak entelektüel bir görünüm yakalamak mümkündür. Keçi sakalı modelleri, dudak altı ve çenede kendini göstermektedir.

Köşeli ve ince yüzlerde, keçi sakalı çok iyi durmaktadır. Keçi sakalı kullanacak olan erkekler, sakalın kendilerini rahat hissettirecek boyutta olmasına dikkat etmelidir. Keçi sakalında bıyıklar kesilirken, bıyıkların üst dudağın ya tam üstüne ya da kenarına oturmasına önem gösterilmelidir. Keçi sakalı için ideal konum, çene kemiğinin hemen altıdır. Bu model için uygun tıraş makinesini bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

keçi sakalı
Keçi Sakalı
keçi sakalı modeli
Keçi Sakalı Modeli
Keçi sakalı modelleri
Keçi Sakalı Modelleri

Top Sakal Modelleri

Dudağın tam altında çizgi ile birleşen bir sakal olan top sakal, marjinal stile sahip olan erkekler tarafından tercih edilmektedir. Eskiden beri farklı bir görünüm sergilemek isteyenlerin sakal şekilleri top sakal olmaktadır. Birçok kurumda kirli sakal yasak olduğundan, insanlar top sakal kullanmayı tercih etmektedir.

Hem bıyık hem sakal birleşimi olan top sakal, oval ve yuvarlak yüze sahip olan erkeklere daha çok yakışmaktadır. Top sakal tercih eden erkeklerin aksesuar olarak gözlük kullanması önerilmektedir. Genellikle 30 yaş ve üzerindeki erkekler, top sakal kullanmaya meyillidir. Bir dönem top sakalın moda olması ile birlikte top sakal bırakanların sayısında artış yaşanmıştır.

Top sakalın her erkeğe yakışmamasından dolayı diğer sakal çeşitleri göz önüne alındığında daha risklidir. Top sakal bölgesi hariç yüzdeki sakallı yerler tıraş edilmeli ve tercihe göre daha uzun veya kısa tutulabilmektedir. Ergenlik döneminde olan birinin top sakal kullanması, tuhaf bir görünüm verebilmektedir.

Top Sakal
Top Sakal
Top Sakal Modeli
Top Sakal Modeli
Top Sakal Modelleri
Top Sakal Modelleri

Uzun Sakal Modelleri

Sakalın moda olması ile birlikte uzun sakal bırakan erkek sayısında ciddi bir artış yaşanmıştır. Yüz tipine göre sakal uzunluğunu ayarlamak son derece önemlidir. Çenesi sivri olan biri için uzun sakal modelleri pek uygun olmamaktadır. Uzun sakal, ciddi bir bakım ve emek istemektedir. Bakımsız uzun sakallar, dışarıdan pek kabul edilebilir durmamaktadır.

Uzun sakal kullanacak olan bir erkek, sakalın temizlik ve bakımının diğer sakal modellerine göre daha fazla olacağını unutmamalıdır. Bilgeliğin adeta bir temsilcisi olan uzun sakal, ciltteki lekelerin ve yaraların gizlenmesinde yardımcı olmaktadır. Yoğun bir tempoda yaşayanlar için uzun sakal modellerinin uygun olmamasının nedeni, günlük olarak bakım gerektirmesidir.

Uzun sakalın temizliği son derece son olduğundan, aynı saçlar gibi yıkanmak ihtiyacı doğmaktadır. Yıkanan sakalın daha iyi bir görünüme kavuşması için mutlaka kurulanması gerekmektedir. Uzun sakal kullanmak, dışarıdan göründüğü gibi kolay değildir. Uzun sakal modelleri, yüzü uzun gösterirken boyu kısa göstermektedir. Sakal yapısı uzun sakal için müsait olmayan erkekler, sakal serumu kullanabilmektedir.

Uzun Sakal
Uzun Sakal
uzun sakal modeli
Uzun Sakal Modeli
uzun sakal modelleri
Uzun Sakal Modelleri

Seyrek Sakal Modelleri

Kimi erkeklerde boşluklu ve seyrek sakal çok iyi durmaktadır. Özellikle baby face suratlar için seyrek sakal iyi bir seçimdir. Kısa saçlı olan biri seyrek sakal modellerini tercih ederek, kendine imaj oluşturabilmektedir. Özellikle seyrek sakal kısa saçlarda saçların azlığını dengelemektedir. Seyrek sakal kullanacak olan biri, sakalın boyuna dikkat etmelidir.

Her ne kadar seyrek sakal bir seçimden çok genel olarak bir mecburiyet olsa da kimi erkeklere çok yakışmaktadır. Seyrek sakal ne çok uzun ne de çok kısa bırakılmalıdır. Özgün modeller denemekten kaçmayan erkekler için seyrek sakal iyi bir tercih olabilmektedir. Büyük bir buruna sahip olanlar, seyrek sakal ile burunlarını küçük gösterebilmektedir. Seyrek sakal tercih eden biri, ana hatları dikkatli bir şekilde düzeltmelidir.

seyrek sakal
Seyrek Sakal
Seyrek Sakal modeli
Seyrek Sakal Modeli
Seyrek Sakal modelleri
Seyrek Sakal Modelleri
Kategoriler
Sakal Modelleri

Günümüzdeki İlginç Sakal Modelleri

İlginç Sakal Modelleri

İlginç Sakal Modelleri günümüzde bir çok erkeğin ilgisini çekmiştir. Bazı erkekler iş hayatları gereği sadece sinekkaydı tıraş olmayı, bir süre sonra yaşam tarzları olarak benimsese de özellikle kendi işi olan erkekler için sakal şekilleri önemli bir uğraş haline gelebiliyor.

Sakallarına çeşitli bakım yapan ve ilginç sakal modeli seven erkeklerin bazıları kuaförlerde bu modelleri yaptırırken, bazıları ise kendi becerilerini kullanıyor. Tabi bu ilginç modeller çevrelerindeki kişilerinde ilgi odağı haline geliyor. Ondan görüp aynı modeli uygulamak isteyenler olurken, sakalı sayesinde daha fazla tanınabilme olanağına sahip olanlarda çıkabiliyor.

ilginç Sakal Modelleri

Bayanların saç modelleri ile uğraşması ve ortaya değişik şekiller çıkartması gibi erkeklerde çeşitli modeller oluşturup, kendi tarzlarını yaratabiliyorlar. Bu sakal modelleri bazı yerlerde sakalı sadece biraz kısaltmakla ve bazı yerlerde tamamen kazımakla oluşturulabiliyor. Hatta geleneksel olarak ilgini sakal şekillerine dair yarışmalar dahi düzenlenebiliyor.

Bu yarışmalarda günlük hayatta karşılaşamayacağınız ilginçlikte sakallar sergileniyor. Sprey kullanarak şekil verilmiş sakallar ve örülerek modelleştirilmiş sakallara rastlamak bu tür yarışmalarda mümkün olabiliyor. Dünyanın her yerinde bu akıma katılan kişiler bulunuyor.

ilginç Sakal Modelleri
ilginç Sakal Modelleri

İspanyol Sakal Modeli

İspanyol ateşini ruhlarında hisseden, enerji dolu beylerin tercih ettikleri sakal modelinin moda olmasın da ünlü futbolcu Arda Turan’ın öncülük ettiğini söyleyebiliriz. İspanyol basınında da çokça yer alan ve ses getiren Arda, yeni sakalları ile İspanyolların beğeni ve hayranlığını bir kez daha kazanmıştır.

Ünlü futbolcu Arda Turan‘ın hayran kitlesinin yoğunluğunu bilmeyen yoktur. Her an takipte olan erkek fanları, imaj konusunda da her yaptığını kendilerine örnek alarak uygulamaktadırlar. Yeni trend olan İspanyol sakal modeli ile erkeklerde sakaldan hoşlanan bayanları etkilemek adına yapılan tarz yarışı arasına girmiştir.

Birçok kuaför; erkek müşterilerinden, İspanyol kesimi modeli talebi almaktadırlar. Tarzını konuşturmak isteyen beyler hafif kaba sakalı andıran bu model ile dikkati üzerlerine toplamaktadırlar. Ateşli dansçı ruhları ile tanınan İspanyollar, anlaşılan sakal modellerinde de aynı tarzı yansıtmaktadırlar.

Cesur ve dinamik erkeklerin sakal modasında imajını yenilemeyi seven erkeklerin kullanacakları bu model ile kim bilir belki de bir Arda Turan olabilirler ve karşı cinslerini etkilemekte başarılı olabilirler.

Karizmatik Erkeklerin Seçimi Fantezi Sakal Modeli

Yüzünüzün tipine, şekline göre değişiklik göstererek seçim yapabilirsiniz. Sakal çeşitleri olarak çember sakal, jön sakal, hafif sakal, kirli sakal, top sakal, keçi sakal, kaba sakal, Napolyon sakal, smokin sakal, kesiş sakal, çene sakalı gibi birçok modeli bulunmaktadır.

En çok tercih edilen modeller arasında fantezi sakal uzun favoriler kulakların üst tarafından aşağıya doğru sarkar ve ince bıyıkların alt tarafına saklanan sakallar görüntü olarak erkeğin klasik ve bakımlı durmasını sağlar. Saç ve sakal tıraşı erkeğin tüm kişiliğini ortaya çıkartmaktadır.

Uzun ve köşeli bir yüze sahipseniz, özellikle çene kemikleriniz suratınıza üçgen bir ifade veriyorsa bu sakal size an çok yakışacak modeller arasında olandır. Kişiliğinizde karizmatik ve sert bir ifade göstergesi kullanacağınız fantezi sakallarınız, sizi bir o kadar da çekici gösterecektir. Sakalı sadece yüzünüze göre değil yaptığınız işe, bulunduğunuz ortama, yaşadığınız hayata göre de seçmeniz gerekmektedir.

Mesleğinize uygun olmayan ya da kişiliğinizden uzak olan bir surat ifadesine sahip olmak farklı bir kişiliğe bürünmenizi ve sizin farklı biri olarak görünmenize neden olacaktır.

Kategoriler
Sakal Modelleri

Esmer Erkek İçin Kirli Sakal

Esmer Erkek İçin Kirli Sakal

Esmer Erkek İçin Kirli Sakal uzun zamandır popüler bir tarzdır. Kadınlar için güzel görünmek neyi ifade ediyor ise erkekler için aynı şeyi ifade etmektedir. Erkeklerin de kendi bakımlarına ve imajlarına önem verdikleri bir dönemde yaşanılmaktadır. Erkek bakımı deyince de ilk akla gelen saç ve sakal olmaktadır.

esmer erkek kirli sakal

Yüz tipine yakışacak sakal modeline seçmek çok önemlidir. Günümüzde artık çok farklı tarz ve modeller de sakal çeşitleri yapılmaktadır. Erkeklerin kendi yüzlerine gidebilecek sakal modellerini bulması ile daha yakışıklı ve çekici bir görünüm elde edilmektedir.

esmer erkek kirli sakal

Kirli sakal, hafif sakal, top sakal ve kaba sakal çeşitler haricinde kendine göre farklı şekiller de verebilmektedir. Erkekleri karizmatik ve çekici gösteren sakal türü kirli sakaldır ve bu sakal modeli aynı zamanda esmer erkek sakal modeli olmaktadır. Her erkeğe yakışabilecek olan bu sakal türünü bırakabilmek için sakallarda ters çıkış ve seyrek yer olmaması gerekmektedir, aksi halde güzel görünüm verememektedir.

esmer erkek kirli sakal

Her yaştan erkeğin bırakabileceği kirli sakal için 3 veya 4 gün yeterli olmaktadır. Kirli sakal bırakıldığında boyundaki kılların temizlenmesi ile daha hoş bir görünüm elde edilmektedir. Bizi instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kategoriler
Sakal Modelleri

Popüler Jön Sakal Modelleri

Jön Sakal Modelleri

Jön Sakal Modelleri döneme göre çeşitlilik gösterebilir. Günümüzde git gide artan bir sakal popülasyonu var ve insanlar yüzlerine uyabilecek en iyi sakal çeşidini aramaktalar. Sizler için önereceğim sakal tipi ise Jön sakalı. Hemen hemen her yüze uyabilen Jön sakalı diğer bir deyişle gemici sakalı olarak da geçmektedir. Üstelik size oldukça kolay bir şekil verme imkanı sağlamaktadır.

Jön Sakalı

Favorinizden doğru bağlayarak çeneye doğru ince bir çizgi halinde hat oluşturarak çeneye kadar gelip oradan da dudak altında iki tarafı birleştirdiğinizde Jön sakalına sahip olacaksınız. Size bu konuda yardım edebilecek hassas düzelticiler sayesinde favorilerinizi ince sakalla bağlanmayacak şekilde dikkatlice düzeltmelisiniz. Favori ile sakal arasında en az 1 cm boşluk olmalıdır. İşte günümüzde jön olmak bu kadar basit aslında.

Favori jön sakalı

Sizlerde mutlaka bu sakal tipini denemelisiniz. Bu sakal tipinin fark yaratıcı özelliği ince sakaldan farklı olarak favorilere bağlanmaması. Yuvarlak yüzleri ön planda tutmaya yaran bu sakal tipi, sizler için mükemmel bir duruş yaratacaktır. Bu sakal tipinden kaçınması gereken tek kişiler uzun yüzlü kişilerdir. Bu kriterlere dikkat etmelisiniz. Farklı sakal modellerini görmek için https://www.sakalmodelleri.com/sakal-modelleri/ tıklayınız.

Popüler Jön Sakal Modelleri 2
Kategoriler
Sakal Modelleri

Yüz Şekline Göre Kaba Sakal Modelleri

Kaba Sakal Modelleri

Yüz Şekline Göre Kaba Sakal Modelleri yüzü saran, daha dağınık ve daha yoğun görünümlü bir sakal modelidir. Kaba sakal dağınık ve yoğun bir sakal modelidir. Kişinin yüzünün farklı bölgelerinde daha yoğun olup, bir başka bölgesinde de daha seyrek olabilir. Genel olarak kişilerin çene bölgesinde daha az veya daha seyrek, çene başlangıç bölgesi veya yanak bölgesinde daha yoğundur. Rahat bir sakal tipidir ve pek fazla makas, tıraş makinesi veya jilet değmemiş sakal modelidir. Kendi haline bırakılmış sakal modellerinden biridir.

Trend Kaba Sakal Modelleri

Kaba sakal rahat bir sakal modeli olduğu kadar, bırakılırken veya keserken bazı faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Uzun yüzlü kişilere daha uygun olan bu sakal modelinin denildiği üzere kesilirken veya bırakılırken bazı şeylere dikkat edilmesi gerekmektedir. Buralardan yola çıkarak kişilerin Kaba sakal bırakırken, çene yapısına ve omuz genişliğine dikkat etmeleri gerekir.

Yeni Kaba Sakal Modelleri

Omuzlar darsa, sakal geniş olmalı; omuz darsa sakal da yanak kısımlarından kısaltılarak daraltılmalıdır. Çene geniş ve belirginse sakalın bu kısmı daha kısa olmalıdır. Çene darsa sakalın bu kısmı daha uzun bırakılmalıdır.

Günümüz Kaba Sakal Modelleri
Kategoriler
Sakal Modelleri

Keçi Sakalı Modelleri

Keçi Sakalı Modelleri

Keçi Sakalı Modelleri Türklerin kullandığı sakal modellerinden olan bu model doğru kullanılmadığında yüzümüzü uzun gösterebiliyor. Öyle ki bu sakal tipi doğru kullanılmadığı takdirde sakalınızın yüzünüzden daha çok dikkat çekmesine sebep olabiliyor.

Aynı zamanda en çok anne babaların dikkatini çekip pek de hoşlanmadıkları bir model olup olumsuz tepkilere maruz kalınan sakal tipidir. Peki, nedir bu Keçi sakalı. Bu model çenenin hemen üstünde bırakılan bir tutam sakaldan oluşur. Doğru kullanılmadığı takdirde tepkilerin yoğunlaştığı bir sakal tipidir. Doğru kullanmak için ise uzmanlar bir öneride bulunuyor. Sakalın göz irislerinin ötesine geçilmesinden sakınılması halinde daha sağlıklı bir görünüm elde edilebilir ve bu sakalın olumsuz eleştirilerinden de kurtulabilirsiniz.

Keçi Sakalı Modelleri
Keçi Sakalı Modelleri

Aslında bu model doğru kullanıldığında yüzün ince görünmesini sağlayacak ve yüzünüzde simetrik bir hava yaratarak daha hoş bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Öyle ki hoş duruşundan dolayı birçok erkeğin vazgeçemediği bir aksesuar olmuştur. Keçisakalı doğru kullanıldığı takdirde sizi stil sahibi yapabilme özelliğine sahip bir modeldir. Doğru bir kesim ile stil sahibi olmak da mümkün iken yanlış bir kesim ile gerçekten keçiyi de anımsatabilirsiniz. Diğer Sakal Modellerine https://www.sakalmodelleri.com/sakal-modelleri/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.